Jitka Kendíková
Nejrychlejší chlapci a dívky druhých, třetích a pátých ročníků se utkali na atletickém stadionu v Mladé Boleslavi s dalšími devíti školami ve štafetovém běhu na 100 a 200 metrů. Počasí přálo, atmosféra byla úžasná a o kuriozity také nebyla nouze, Róza Fořtová z 2. C a Míša
Čermák ze 3. C totiž při předávce štafetového kolíku ztratili botu a závod běželi obutí, neobutí. Díky každému závodníkovi, který sehrál v celém závodě svou důležitou roli, se jim podařilo obsadit stříbrné umístění.
Kromě Rózy a Míši to byli ještě: Adriana a Agátka Hanoušková, Adam Melša, Libor Blažek, Mikuláš Antošek, Annička Šlamborová, Matěj Nekola, Nasťa Bohach, Marek Měšťan, Ema Čermáková, Víťa Štajner, Elin Strnadová, Amélie Šindelková a Ondra Slabý
V pátek 24. dubna se ve sportovní hale při Gymnáziu Dr. J. Pekaře konalo okresní kolo ve volejbale dívek. Konkurence byla veliká. Naše holky skončily v základní skupině na posledním místě a tak už jim nezbylo než se porvat o 9. – 11. místo. Skončily nakonec předposlední, ale nedaly soupeřkám nic zadarmo a turnaj si užily.
V týmu hrály: Kačka Nguyen, Ema Hartmanová, Lili Ptáčková, Lenka Navrátilová, Mája France, Adina Kadeřábková, Aneta Fuchsová, Žeňa Kuprina a Natálie Schovánková
V pátek 17. dubna se po konci vyučování sešlo 27 osmáků s učiteli a v rámci školního projektu „Okolí není skládka“ uklízeli v prostorách lesoparku Štěpánka. Akce probíhala ve spolupráci s ČSOP Klenice. Nemile nás překvapilo kolik odpadu lidé v přírodě zanechají. Vyšlo nám počasí a akci jsme zakončili opékáním špekáčků na dvoře školy.
Ve čtvrtek 16. dubna odehráli chlapci naší školy jeden z nejdůležitějších florbalových zápasů v historii školy. Jednalo se o barážové utkání s 8-letým gymnáziem Nad Kavalírkou z Prahy.
Během 36 minutového zápasu padlo 13 branek, z nichž 11 skončilo v brance soupeře. Klukům se tímto suverénním vítězstvím podařilo vybojovat postup do republikového finále v Brně, kde se na ně prý už těší. Tak jim budeme držet palce.
A kdo že se na tomto vítězství podílel?
Fabian Šak, Michal Vlk, Tomáš Blažek, Denny Hanzlík, Matěj Švejda (1a), Honza Kristek (1g), Kryštof Lejsek (1g), Tomáš Hartmann (1g+2a), Adam Novák (1g+2a), Matyáš Štajner (2g+2a), Sebastián Čištín (1g), Tonda Kadeřábek (4g+2a) a Séba Gabrhel v brance.
Ve čtvrtek 16. dubna 2026 se třída 5.C zúčastnila exkurze do Zoo Liberec v rámci předmětu přírodověda. Cílem této akce bylo rozšířit si znalosti o zvířatech a jejich přirozeném prostředí a zároveň si ověřit poznatky získané ve škole.
Během návštěvy zoologické zahrady měli žáci možnost vidět mnoho zajímavých druhů zvířat z různých koutů světa. U jednotlivých výběhů si pečlivě četli informační tabule, ze kterých čerpali potřebné údaje. Tyto informace následně využili při vyplňování pracovního listu, který dostali na začátku exkurze.
Celý den se vydařil a žáci si odnesli mnoho nových poznatků i zážitků. Exkurze do zoologické zahrady tak byla přínosným doplněním výuky přírodovědy.
Na naší škole proběhla pro žáky 7. tříd přednáška zaměřená na ochranu mořských želv. Pozvání přijala odbornice Hana Svobodová, která žákům přiblížila život těchto fascinujících živočichů i problémy, kterým dnes čelí.
Během dvouhodinového programu se žáci dozvěděli, jakou roli mořské želvy hrají v ekosystému a proč je důležité je chránit. Přednáška nabídla také pohled do tropických oblastí, například Indonésie a Srí Lanky, a ukázala práci ochranářů přímo v terénu.
Akce měla i charitativní rozměr – vybraná částka pomůže pokrýt platy hlídačů želvích snůšek, kteří chrání vajíčka zejména před nelegálním lidským zásahem.
Děkujeme Hance Svobodové za zajímavou přednášku a všem, kteří na akci přispěli finanční částkou, zejména rodičům a žákům 7. tříd.
V rámci oslav Dne vody se žáci 6. tříd zapojili do vzdělávací akce, kterou připravila organizace ČSOP Klenice.
Program probíhal na několika stanovištích. Děti se seznámily nejen se základními druhy ryb, raků a obojživelníků, ale také s invazními druhy žijícími v České republice. Dozvěděly se, jaký je rozdíl mezi přirozeným meandrujícím tokem a narovnaným korytem a jak tyto úpravy ovlivňují krajinu i organismy, které v ní žijí. Nechybělo ani poznávání živočichů v okolí rybníka.
Děkujeme organizátorům za připravený program a spolupráci.
Předvelikonoční středa, známá také jako škaredá, byla u prvňáčků ve znamení kulinářského klání. Jako správní kuchaři si připravili ingredience i nádobí a za malinké pomoci vykouzlili během dvou vyučovacích hodin výtečné pomazánky, které také náležitě ozdobili. Svého velikonočního úkolu se zhostili velmi svědomitě, proto také poté mohli pozvat paní učitelky i asistentky na ochutnávku.
Dnes naši prvňáci prožili dopoledne plné tradic a her. Po společném trénování koled jsme vyrazili do lesoparku Štěpánka, kde vypuklo napínavé hledání schovaných vajíček.
Za své úlovky děti ve škole získaly zasloužené odměny. Byl to skvělý den plný pohybu, který nás všechny naladil na nadcházející svátky.
Mgr. Marie Linková
Po půlce března děti z 1. stupně vyháněly zimu a vítaly jaro. V rámci hodin čtení si děti mohly projít jarní stezku a vyluštit jarní pranostiku. Poté si společně zazpívaly, řekly básničky a poté se vybavení Moranou a chrastítky vydaly v průvodu na Štěpánku zahnat zimu a přivítat jaro. Nesly s sebou i ozdobené líto s vajíčky a mašličkami. Všem se akce líbila a všichni si moc přáli, aby jaro už skutečně přišlo.


















































