Mladá Boleslav, Laurinova 905, příspěvková organizace

Jitka Kendíková

Dnes se třída 2.B zúčastnila terénního programu od Ekocentra Zahrada v lesoparku Štěpánka. Děti poznávaly přírodu, učily se vnímat přírodu různými smysly a naučily se zajímavé aktivity, které mohou vyzkoušet kdekoliv samy v přírodě.
Program byl moc hezký a dětem se líbil, určitě ho doporučujeme i dalším spolužákům z jiných tříd.
 
 

V pátek 15. května se v městském bazénu a lesoparku Štěpánka v Mladé Boleslavi konal již 23. ročník plavecko-běžeckého závodu a to ve všech věkových kategoriích. Zájem o účast v této soutěži letos projevilo 17 žáků od druháčků až po sedmáky. Medaili si odvezlo 10 z nich.
Zlato vybojoval – Alexander Štěp z 2. A, Ondra Slabý z 5. B a Karla Popková ze 4. C
Stříbro vybojoval – Mark Smirnov ze 3. A, Marek Měšťan z 5. A, Kristýna Eiblová ze 4. C a Patrik Christov ze 6. B
Bronz vybojoval – Adriana Pavlátová 4. C, Dominik Jirsa ze 4. A a Veronika Ernestová ze 6. A
Gratulujeme a děkujeme za reprezentaci školy.

 

V pondělí 18. května kluci z 9.B a 9.C reprezentovali naši školu na volejbalovém turnaji v Bakově nad Jizerou.

Po skvělých výkonech, bojovnosti a týmové spolupráci se jim podařilo celý turnaj vyhrát a vybojovat zasloužené 1. místo.

Gratulujeme všem hráčům k výbornému úspěchu a děkujeme za skvělou reprezentaci školy! 🏐  🥇

V úterý 12. května se tým chlapců z 5. ročníků utkal s dalšími 9 školami v meziškolním turnaji ve vybíjené. Pod vedením pana učitele Málka se klukům díky jejich rychlé, energetické hře a výborné práci s míčem podařilo postoupit do finále, kde nakonec vybojovali zlato. 

Tým se skládal z těchto žáků: Jan Ulrich a Nikolas Procházka z 5. C; Adam Gajdoš, Petr Melša, Yaroslav Bondar, Honza Náhoda, Semen Kantur a Vojta Pachl z 5. B; Martin Pletka, Kryštof Záhora, Dan Budinský a David Švejda z 5. A.

Klukům moc gratulujeme a děkujeme za perfektní reprezentaci školy. 

 

V posledním dubnovém týdnu se naše škola opět zapojila do projektu „ Jak se žije u sousedů.“

Školy, které se akce zúčastnily, celkem jich bylo devět, vysílaly své zástupce do ostatních zapojených škol. I na naši Benešovku dorazilo postupně osm návštěv. Školou je prováděli průvodci z řad našich žáků. 

Během návštěv měly děti možnost prohlédnout si učebny, sportoviště, ale také jídelny a ostatní zázemí. Navštívily i výuku v různých předmětech. Seznámily se i se školními projekty, akcemi a také výjezdy, které školy pořádají. Děti si navzájem vyměňovaly zkušenosti, porovnávali, co mají školy společného i v čem se liší a zjišťovaly, že každá škola má svou jedinečnou atmosféru.
Zážitky, dojmy a inspirace pak naši vyslanci a průvodci sdíleli na společném setkání s paní ředitelkou a paní zástupkyní. Bylo inspirativní vidět a poznat, jak funguje školní život jinde. Celá akce probíhala v přátelské atmosféře, a tak už se těšíme na další ročník.

 

Žáci 4. C se zúčastnili soutěže Mladý cyklista, ve které plnili úkoly z několika oblastí. Čekaly je testy z dopravní výchovy, jízda na dopravním hřišti, náročná jízda zručnosti i modelová situace zaměřená na poskytnutí první pomoci.

Nakonec se umístili na 4. místě. Přestože žáci nedosáhli na stupně vítězů, důležité bylo především získat nové zkušenosti, vyzkoušet si zajímavé úkoly a užít si společně příjemný den.

 

V pondělí 11. května se vybraní žáci z 9. tříd zúčastnili okresního kola v minikopané. Na turnaji bylo celkem 10 základních škol rozlosovaných do dvou skupin. Naši kluci si vybojovali postup ze základní skupiny z prvního místa a zasloužili si tak postup do semifinále. Zde remizovali v základní hrací době s osmiletým gymnáziem a rozhodovalo se až na penalty. Soupeře se bohužel po několika napínavých okamžicích nepodařilo zdolat, a čekal nás zápas o 3. a 4. místo s 5. základní školou. Toto utkání se bohužel nepodařilo vyhrát a kluci tak skončili na 4. místě. Vzhledem ke kvalitě soupeřů patří našim žákům velký obdiv za sportovní výkon. Dále jim patří pochvala za slušné chování, fair play a reprezentaci školy. 
Naší školu reprezentovali tito deváťáci: 
Jan Hlinský, Sedrik Schwarz, Ondřej Kvaizar, Filip Svoboda z 9.A; Zděnek Langer z 9.B; Martin Bucek, Šimon Vacek, Adam Šačirovič z 9.C; 
Kyryl Ponomarenko a Olexandr Kapynos z 9.D
 

Z 29. na 30. dubna třída 3.A přespala ve škole. Během celého školního roku sbírají diamanty v celoroční hře. Spaní ve škole si děti zvolily jako odměnu za dokončení hry. Děti plnily různé úkoly, soutěže a chystaly se na nadcházející čarodějnický den. Seznámily se s kočičími kamarády z preventivního programu Kočičí zahrada, který nyní třídu provází. Každý se také prošel noční školou – stezka odvahy. Svou nebojácnost děti stvrdily podpisem. K večeři si děti objednali pizzu a celý večer jsme zakončili filmem s popcornem.

Poslední dubnový týden proběhl u prvňáčků s čarodějnickou tematikou. Děti zjišťovaly zajímavosti o čarodějnicích, sely kouzelné semínko, psaly brkem a tuší a o pracovních činnostech si vyrobily vlastní čarodějnickou hůlku. V hodinách čtení a výtvarné výchovy četly a vyhledávaly informace o léčivých a jedovatých bylinkách, která pak výtvarně ztvárnily a všechny listy si založily do svého lexikonu bylin.
Poslední dubnový den byl pak završením celého týdne a tak děti navštívily chemickou laboratoř, kde s paní učitelkou Čermákovou vyčarovaly například zubní pastu pro slony nebo pustily džina z lahve. Ve třídě pak za odměnu ochutnávaly různé čarodějnické dobrůtky. Počasí nám přálo, tak jsme si mohli i na školním hřišti s ostatními spolužáky zatančit.

Ve středu 29. dubna 2026 se žáci sedmých ročníků vydali na exkurzi do hlavního města, kde navštívili jeden z nejvýznamnějších historických symbolů naší země – Pražský hrad. Po příjezdu do Prahy nás autobus vysadil na Pohořelci, odkud jsme se vydali přes Loretánské náměstí až k Pražskému hradu. Během prohlídky se žáci seznámili s jeho bohatou historií i významem pro český stát. Navštívili jsme například Katedrálu svatého Víta, Starý královský palác nebo Zlatou uličku s malebnými domky.
Počasí se vydařilo, byl krásný slunečný den a děti si touto exkurzí zpestřily výuku. Zároveň se na vlastní oči seznámily s místy, o kterých v dějepise často mluvíme a propojily tak učivo s reálným světem.