Mladá Boleslav, Laurinova 905, příspěvková organizace

V pátek 12. května se na Dětském dopravním hřišti při 8. ZŠ uskutečnilo každoročně konané okresní kolo Dopravní soutěže mladých cyklistů pořádané organizací BESIP.
Naše škola do soutěže nominovala pouze kategorii mladších cyklistů, ve které školu reprezentoval tým složený z žáků 4. C (Veronika Jirsová, Elena Tomková, Rudolf Mašín a Adam Jilemnický). Naši mladí cyklisté se museli postupně vypořádat s písemným testem pravidel provozu na pozemních komunikacích (teoretická část) a následně s jízdou po dopravním hřišti podle pravidel provozu, jízdou zručnosti na jízdním kole a zásadami poskytování první pomoci (praktická část).
A cyklisté z „Benešovky“ si vedli velmi dobře. I když se jim nakonec nepovedlo skončit na stupních vítězů, je páté místo velkým úspěchem.
Všem našim úspěšným mladým cyklistům a cyklistkám patří velká gratulace a poděkování za účast v soutěži.