Mladá Boleslav, Laurinova 905, příspěvková organizace

Po téměř 3 letech jsme opět dostali možnost představit žákům 7. a 8. ročníků sportovní disciplínu zvanou Target Sprint, která se skládá z běhu (3 x 400m) a střelby z laserové zbraně na terče obdobné jako v biatlonu na vzdálenost 10 metrů. Za krásného počasí v lesoparku Štěpánka si žáci užili závodění i fandění a někteří i radosti z umístění na stupních vítězů.

Target Sprint na mezinárodním sportovním poli zastřešuje Mezinárodní střelecká federace ISSF a má ambici stát se jednou i olympijskou disciplínou. Sdružení sportovních svazů České republiky závody v Target Srintu pořádá zpravidla na podzim a vítězové obvykle na jaře postupují do krajských kol. Tento školní rok tato možnost bohužel není, ale doufáme, že v příštím školním roce tomu tak bude. A kdo se tentokrát umístil na stupni vítězů?

7. ročník dívky

7. ročník chlapci

1. Šindelářová Lucie                     1. Stádník Bohumil
2. Hýsková Kamila 2. Vtelenský Hynek
3. Dusilová Anna 3. Vrbata Kryštof

 

8. ročník dívky

8. ročník chlapci

1. Václavská Tereza                     1. Tetiva Václav
2. Mazancová Anna 2. Pokorný Tobias
3. Horáčková Nikol 3. Vávra Štěpán