Den techniky pro dívky

V pondělí 10. dubna se žákyně 5. a 6. tříd zúčastnily Dne techniky pro dívky ve firmě ŠKODA AUTO. Nejprve navštívily tzv. „Lean centrum“(tréninkové centrum pro zaměstnance), kde si vyzkoušely mnoho zajímavých aktivit, například skládaly malý nákladní automobil, závodily s autíčky na autodráze, vyzkoušely si, jak si co nejlépe zorganizovat a tím i usnadnit práci atd.

Druhá část programu se konala v areálu učiliště, které si dívky prohlédly a na několika stanovištích si za asistence pedagogů a studentů opět vyzkoušely svou manuální zručnost.

Celý den byl velmi zajímavý a dívky si kromě mnoha zážitků a také inspirace pro další studium odnášely i velmi pěkné odměny za splněné úkoly.

Informační e-mail Autor: Jitka Kendíková | Vydáno dne 17. 04. 2017