Novinky

Stále mladá Benešovka – 80 let

 V sobotu 10. září 2016 proběhl na naší škole Den otevřených dveří, který se konal u příležitosti 80. výročí jejího otevření. První návštěvníci dorazili již před desátou hodinou a postupně školu navštívilo téměř 180 zájemců o prohlídku. Přišlo i mnoho bývalých absolventů, mezi kterými byly i žákyně, které v roce 1936 nastupovaly do 1. třídy naší školy.

Návštěvníci i absolventi si mohli prohlédnout veškeré prostory budovy a společně zavzpomínali na léta strávená ve škole. Nejvíce času většina návštěvníků strávila ve třídě, kde byla k nahlédnutí kronika školy z let 1936 – 1958, fotoalbum z konce šedesátých let, původní stavební plány budovy školy, třídní knihy a výkazy. Zájemcům jsme umožnili nahlédnout i do výkazů, kde bylo zaznamenáno jejich hodnocení během školní docházky. Absolventi školy obdrželi Pamětní list  a propisovací tužku s logem školy. Během celého dne zde panovala velice příjemná atmosféra, při posezení u kávy a malého občerstvení jsme si poslechli od návštěvníků spoustu příběhů a vzpomínek na léta strávená na Benešovce. Byli jsme potěšeni slovy díků za příjemně strávený den i za fotografie školy a vysvědčení, které někteří přinesli s sebou k nahlédnutí a popřípadě nám i věnovali.

Chtěli bychom poděkovat všem, kteří se rozhodli využít sobotní den k návštěvě naší školy a věříme, že na tento den budou dlouho vzpomínat tak jako my.

 

Další fotografile naleznete zde ve fotogelerii. 


Informační e-mail Autor: Jitka Kendíková | Vydáno dne 13. 09. 2016

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS. | Editace | Správa webu: Ing. Petr Hanzl