Přehled uskutečněných akcí

Exkurze Pražský hrad

Žáci 7. A a 7. B navštívili ve čtvrtek 21. dubna 2016 Pražský hrad. Každoroční exkurze sedmých ročníků proběhla za slunečného počasí. Na Hradčanském náměstí nás přivítala a zároveň naladila skupinka pouličních muzikantů, kteří hráli na smyčce Smetanovu Vltavu. Na úvod nesmělo chybět sledování střídání hradních stráží na prvním nádvoří a poté i „nezbytné rozesmívání strážců Pražského hradu“, které se samozřejmě díky jejich profesionalitě nepodařilo. Děti si prohlédly většinu významných památek, například Chrám sv. Víta, Starý královský palác s Vladislavským sálem, Baziliku sv. Jiří a Zlatou uličku. Prohlídku jsme zakončili v Královské zahradě.

Exkurze se vydařila a za rok se budeme těšit s budoucími sedmáky na další.

Informační e-mail Autor: Jitka Kendíková | Vydáno dne 09. 05. 2016