ENEBENE Z 3KY obsadil 2. misto v soutěži

Náš školní časopis Ene Bene z 3ky jsme přihlásili do celorepublikové soutěže školních časopisů, po splnění všech podmínek soutěže jsme dne 15. dubna jsme jeli na pozvání do Prahy na Vyšší odbornou školu publicistiky se zástupci redakční rady Samuelem Černým ze 7. A, Marií Šulcovou ze 7. B a šéfredaktorkou Petrou Ivančíkovou z 9. B. Konkurence ze všech krajů České republiky byla veliká, v aule vysoké školy se sešlo asi 200 zástupců školních redakcí se svými učiteli.

Přijetí výborné, následovaly tvůrčí dílny, workshopy například mediální výchova, improvizace, hrátky s češtinou, jak rychle napsat zprávu a základy moderování. Po nabitém dopoledni a po občerstvení jsme se sešli ve 12, 30 hodin v aule, kde proběhlo slavnostní vyhlašování výsledků z českých krajů.

Nedělali jsme si žádné iluze, byly tam časopisy, které žáci píšou 10 let, my tvoříme druhým rokem.

A pak na závěr přišel úplný radostný šok, náš časopis obsadil v kategorii časopisů 2. stupně 2. místo za Středočeský kraj za titulku, obsah a postupuje do celorepublikové soutěže, kde se utká i s moravskými časopisy v Brně. Proběhlo předání diplomu, drobných cen a fotografování redakce profesionálními fotografy. Petra Ivančíková ještě předvedla velmi pěknou prezentaci týkající se vzniku časopisu a práce redakční rady, za což byla od samotného pana ředitele Vyšší odborné školy pochválena.

Děkujeme všem, kteří se na časopisu podíleli.

Mgr. Lenka Minaříková

Informační e-mail Autor: Jitka Kendíková | Vydáno dne 20. 04. 2016