Přehled uskutečněných akcí

Mladé fórum

V úterý 12. dubna se konal již 3. ročník akce Mladé fórum, které se stává již tradiční dubnovou akcí projektu Zdravé město Mladá Boleslav. Této akce se zúčastnili i zástupci naší školy – Sam Černý, Jakub Peca, Veronika Pechová, Adéla Bolková a Petra Ivančíková. Velmi zajímavého programu, který připravil Petr Panaš ze Střediska ekologické výchovy a etiky Rýchory SEVER, se účastnil i předseda Národní sítě Zdravých měst a obcí ČR Petr Hermann.
Začátek programu byl věnován sestavení časové osy od roku 2020 do roku 2060 a studenti definovali vždy důležité milníky a události jejich pohledem a názorem ve scénáři rozvoje města. Principy udržitelného rozvoje a zásady obchodu Fair Trade si účastníci vyzkoušeli na hře, která na příkladu obchodování s banány představila jednotlivé role – dělník, majitel plantáže, námořní dovozce, obchodník a skladník.
Na závěr studenti definovali desatero problémů města a prezentace jednotlivých pracovních skupin vyvolala vždy zajímavou diskusi.

Studenti také ocenili možnost přímé diskuze se zástupcem vedení města, kterým na akci byl náměstek primátora Daniel Marek.

Informační e-mail Autor: Jitka Kendíková | Vydáno dne 17. 04. 2016