Projektový den

Dne 19. listopadu se konal na naší škole projektový den.

Žáci 1. stupně pracovali ve svých třídách, kde se s pomocí třídních učitelek a některých rodičů vyrobili mnoho hezkých věcí na blížící se Vánoční jarmark.

V rámci tohoto dne si žáci 2. stupně vyzkoušeli pracovat s různými materiály. Žáci byli rozděleni do několika skupin, každá skupina si během dopoledne vyzkoušela dvě různé činnosti.

Někteří chlapci a dívky pracovali ve školních dílnách, kde pracovali se dřevem -  vyráběli ptačí budky, formule, dopravní značky, z kovu vyrobili drapky.

Děvčata tvořila šperky z hmoty fimo, zvonečky z květináčů, vánoční sobi z kolíčků, papírové andílky, malé svíčky z ořechové skořápky. Chlapci se podívali do školní kuchyňky, kde pekli cukroví. V učebně chemie vyráběli voňavá mýdly, šumivé bomby do vany. Někteří dělali obrázky z lékařských špachtlí nebo z fólie, část žáků zdobila perníčky a dělala ozdobné krabičky z papíru.

Věříme, že se všem projektový den líbil a žáci se naučili nové věci. Velkou odměnou nám byli spokojení rodiče, kteří si výrobky z projektového dne nakoupili na našem Vánočním jarmarku.

Další fotografie naleznete zde ve fotogalerii.

Informační e-mail Autor: Jitka Kendíková | Vydáno dne 29. 11. 2015