BESEDA SE ŠTĚPÁNEM ŠKORPILEM

V úterý 19. května naši školu navštívil jeden z nejznámějších českých sportovních komentátorů a sportovních novinářů, který v současné době komentuje na televizní stanici Eurosport zejména lehkou atletiku, tenis a sportovní plavání.

Beseda pro všechny žáky 2. stupně se konala v 11 hodin ve sportovním sále a uváděly ji dívky z 8. B Petra  Ivančíková  a Adéla Bolková, které si pro našeho milého hosta připravily zajímavé otázky. Dozvěděli jsme se, že sportovní novinařině se začal věnovat po absolvování Fakulty tělesné výchovy a sportu UK v Praze, protože od mládí ho zajímaly sportovní přenosy z lehké atletiky, kterou komentuje nejraději. Vzpomínal i na své krátké učitelské období, kdy vyučoval v Praze na Nerudově gymnáziu tělesnou výchovu a český jazyk.

Po vyčerpání všech dotazů od moderátorek se někteří žáci přihlásili se svými otázkami, které se týkaly hlavně nedávného Mistrovství světa v ledním hokeji v Praze a některých hokejových zápasů.

Náš host se seznámil se i s naším školním časopisem, který se mu líbil.  Beseda byla velmi zajímavá a poučná, protože jsme poznali   výraznou osobnost mediálně známou.

Mgr. Lenka Minaříková

Další fotografie z této besedy naleznete zde.

Informační e-mail Autor: Jitka Kendíková | Vydáno dne 21. 05. 2015