Návštěva sklárny

Žáci 8. ročníků navštívili sklárnu v Bělé pod Bezdězem. Exkurzi pro ně zajistila SPŠ Mladá Boleslav v rámci projektu  "Cestou přírodovědných a technických oborů napříč Středočeským krajem".

Žáci se dozvěděli základní informace o výrobě skla, odívali se do prostoru, kde se sklo fouká a taví, pozorovali brusiče při práci a prohlédli si i obchod, kde viděli spoustu nádherných skleněných výrobků, které se v místní sklárně vyrábějí. Při prohlídce si mohlo několik žáků vyzkoušet, že práce skláře je velmli náročné, kdy jim bylo umožněno si vyzkoušet foukání skla.

Po velm poutavé a poučné prohlídce jsme se vydali na hrad Bezděz, kde jsme se dozvěděli něco málo z historie tohoto hradu, vylezli jsme na věž a prohlédli si celý hrad.

Další fotografie jsou zde.

Informační e-mail Autor: Jitka Kendíková | Vydáno dne 18. 05. 2015