Aktuální informace pro rodiče

Informace - přijímací řízení na střední školy

Vážení rodiče,

dovoluji si Vás informovat ohledně přijímacího řízení na střední školy. Vaše dítě může podat dvě přihlášky na střední školy.

V únoru doručíte výchovnému poradci školy lístek se jménem a se školami a obory, které chce Vaše dítě studovat. Naše škola Vám přihlášky vyplní a doručí zpět. Podle vyhlášky nezasílá naše škola přihlášky na střední školy, ale tento úkol bude na Vás.

Do 15. března musíte přihlášky zaslat na příslušné střední školy.

Součástí přihlášky není výstupní hodnocení, ale je možné přiložit doklady o odborných a sportovních soutěží, pokud to určí ředitel střední školy jako kritérium přijímacího řízení.

Bližší informace ohledně konání pilotního ověřování přijímacího řízení s využitím jednotných testů naleznete na stránkách společnosti Cermat, kde jsou zveřejněny soubory ukázkových úloh a ilustrační testy.

Informační e-mail Autor: Jitka Kendíková | Vydáno dne 17. 02. 2015