Výlet do adventních Drážďan

Opět po roce, přesně na den, zavítali v úterý 9. prosince žáci naší školy do adventních Drážďan. Cesta začala v 7 hodin ráno a proběhla hladce. Před desátou hodinou jsme sjeli z dálnice a naskytl se nám pohled na věže a kopule drážďanských kostelů a historických budov. Vše bylo zalito sluníčkem a slunečné počasí nám vydrželo celý den. Po okružní jízdě městem jsme se pod vedením naší paní průvodkyně vydali na krátkou procházku po historické části Drážďan. Někteří z nás ji završili návštěvou vyhlídky na známém kostele Frauenkirche.

Pak následoval rozchod na jednom z nejstarších vánočních trhů Striezelmarktu. Poté jsme už jen vnímali vánoční atmosféru, která na nás dýchala na každém kroku. Někteří pořídili i dárečky pro své blízké. Natěšeni na Vánoce jsme se ve večerních hodinách šťastně vrátili domů.

Hana Chadimová

Další obrázky naleznete v naší fotogalerii.

Informační e-mail Autor: Jitka Kendíková | Vydáno dne 14. 12. 2014