Nadějné hlavy z Benešovky

V říjnu se přihlásil náš školní tým ve složení Silke Pařízková (9.A),  Aneta Rosenbergová (9.A), Lukáš Horák (9.A) a Lukáš Lhota (8.A) do Brněnské logické hry – BRLOH. Tato hra je určena pro žáky základních škol a víceletých gymnázií. Do soutěže se přihlásilo celkem 535 týmů z České i Slovenské republiky.

Žáci postupně řešili ve třech internetových kolech logické úlohy z různých oblastí – matematika, chemie, hudební výchova, počítače, literatura, přírodopis, všeobecný přehled. Vzhledem k tomu, že náš tým úspěšně vyřešil 26 úloh z 30, postoupil do malého finále, které proběhlo v úterý 25. 11. 2014 na internetu od 16,00 do 18,00 hodin. V této části žáci řešili 20 logických úloh, kdy ale část zadání byla ve slovenském jazyce. I v tomto kole si náš tým vedl velice dobře a nakonec skončil na celkovém 54. místě. Z 346 přihlášených základních škol jsme se umístili na 23. místě.

V rámci hodnocení Středočeského kraje získali naši žáci celkové  5. místo (70 týmů)  a 2. místo ze základních škol Středočeského kraje.

Všem čtyřem moc gratulujeme a děkujeme za výbornou reprezentaci naší školy.

Informační e-mail Autor: Jitka Kendíková | Vydáno dne 26. 11. 2014