Přehled uskutečněných akcí

Turnaj 4. tříd základních škol v minibasketbalu

 Od října 2016 do února 2017 se žáci 3. a 4. tříd na devíti ZŠ v hodinách tělesné výchovy seznamovali se základy basketbalu a na závěr výuky  pak sehráli na škole mezitřídní utkání. Vítězové škol  pak postoupili do závěrečného turnaje, který se konal ve čtvrtek 16. března ve sportovní hale u 5. ZŠ. Do závěrečného turnaje 4. tříd se probojovali i žáci 4. A. Ti se utkali v turnaji se čtvrťáky z 8. ZŠ, 2. ZŠ a ze ZŠ Kosmonosy.

Konečné pořadí v turnaji:

1. místo - ZŠ Kosmonosy
2. místo - 3. ZŠ
3. místo - 8. ZŠ
4. místo - 2. ZŠ

 

Další fotografie naleznete zde.

Informační e-mail Autor: Jitka Kendíková | Vydáno dne 26. 03. 2017 | celý článek

Přehled uskutečněných akcí

IQ Landia

 Ve čtvrtek 16. 3. navštívili žáci osmých ročníků IQ Landii v Liberci. Po krátkém úvodu a rozdání pracovních listů se žáci po skupinkách zabrali do zkoušení všemožných zajímavých pokusů z různých oblastí vědeckého ale i běžného života. Jako odpočinek a zpestření programu žáci shlédli Science show plnou světelných a výbušných pokusů. Všichni byli spokojeni a z IQ Landie odcházeli plni nových poznatků.

 

Další fotografie naleznete ve fotogalerii.

Informační e-mail Autor: Jitka Kendíková | Vydáno dne 26. 03. 2017 | celý článek

Přehled uskutečněných akcí

Druhé místo v basketbalovém turnaji

 Starší žáci naší školy se zúčastnili basketbalového turnaje základních škol.

Po vítězství v základní skupině uspěli i v semifinále. Přemožitele našli až ve vypjatém finále, kde nakonec podlehli o pouhý jeden koš.

Hráčům patří pochvala za vzornou reprezentaci školy a pěkné druhé místo.

Družstvo převážně tvořené ze školního basketbalového kroužku: Pohl, Holomucký, Vrána, Vávra, Košek, Kordač, Mahr, Antal, Bečvář, Makovička, Holoubek, Dlask a trenér Skřivánek.

 

Informační e-mail Autor: Jitka Kendíková | Vydáno dne 20. 03. 2017 | celý článek

Přehled uskutečněných akcí

Úspěch ve florbale

  V úterý 8. 11. obsadili žáci 4. a 5. ročníku 3. místo v krajském kole na florbalovém turnaji. Vyřadili mužstva: Mělník, Rožmitál, Neveklov a Kladno. Nejlepším brankářem turnaje byl vyhlášen D. Šindelář a nejlepším hráčem byl vyhlášen A. T. Hlinský. Celému týmu gratulujeme.

    

Informační e-mail Autor: Jitka Kendíková | Vydáno dne 20. 11. 2016 | celý článek

Přehled uskutečněných akcí

Sponzorování Makaka lvího

 V úterý 18. října 2016 se uskutečnila laboratorní práce žáků osmých ročníků v ZOO v Liberci.

Při této příležitosti byla předána finanční sbírka, kterou uspořádali žáci 1. a 2. stupně na sponzorování Makaka lvího. Zástupci školy obdrželi dárcovský list a dozvěděli se některé zajímavosti ze života makaků.

Všem dárcům děkujeme.

Další fotografie naleznete ve fotogalerii

 

Informační e-mail Autor: Jitka Kendíková | Vydáno dne 30. 10. 2016 | celý článek

Přehled uskutečněných akcí

Vikingové – válečníci, mořeplavci, objevitelé a obchodníci

 V pondělí 3. října 2016 navštívili naši školu vikingové. Pardubická Agentura Pernštejni k nám zavítala již po několikáté. Ve dvou představeních se žáci seznámili s životem vikingů, odkud pocházeli, jak žili, oblékali se a vypadali. Na vlastní oči viděli repliku části typických vikingských lodí, tzv. drakarů. Někteří si dokonce mohli vyzkoušet bojové formace, které vikingští válečníci používali při svých taženích. Netradiční formou jsme se dozvěděli mnoho zajímavostí a bylo nám také vyvráceno několik mýtů, které o vikinzích kolují.

Informační e-mail Autor: Jitka Kendíková | Vydáno dne 15. 10. 2016 | celý článek

Přehled uskutečněných akcí

History Park Ledčice

 Ve čtvrtek 6. října podnikly třídy VI. A a VI. B dějepisnou exkurzi do History Parku v Ledčicích. Přivítalo nás doslova magické místo na malém návrší naproti asi 4 km vzdálené hoře Říp. Nadšení archeologové zde vybudovali a stále rozšiřují místo, kde se snaží, především dětem, přiblížit svou práci.

I naši žáci měli možnost vyzkoušet si na vlastní kůži, co práce archeologa obnáší. V malých skupinkách vyráběli keramiku, drtili obilí pomocí kamenů, brousili kameny, odhalovaly dva mělké hroby s milodary a dokonce si pomocí moderní technologie vyzkoušeli stavbu vesnice. Měli možnost si ověřit, zda vybrali strategické místo a zda by jejich obydlí například vydržela povodeň.

Všichni jsme odjížděli nadšeni a těšíme se, co nového v dalších letech v History Parku v Ledčicích přibude. 

 

Další fotogafie naleznete ve fotogalerii zde.

Informační e-mail Autor: Jitka Kendíková | Vydáno dne 15. 10. 2016 | celý článek

Přehled uskutečněných akcí

2. místo v přespolním běhu

  Mladší a starší žáci naší školy se zúčastnili závodů v přespolním běhu.

Mladší ve složení Peca (1. místo), Goliney O. (11.), Žabka a Bulgan vybojovali v družstvech krásné 2. místo, přičemž Kuba Peca celý běh vyhrál.

Starší sestava Krinwald (10.),Dlask (11.), Hradiský a Machač obsadila 7. místo.

Informační e-mail Autor: Jitka Kendíková | Vydáno dne 15. 10. 2016 | celý článek

Přehled uskutečněných akcí

Dvě fotbalová vítězství a postup v Coca-cola školském poháru

  Družstvo složené z žáků 2. stupně, se zúčastnilo fotbalového kvalifikačního turnaje v Dolním Bousově. Dvě jasné výhry posunuly náš tým do dalšího kola.

Dolní Bousov – ZŠ Dr. E. Beneše 1:4 branky: Vrána 2, Žovinec, Zajíček

ZŠ Březno - ZŠ Dr. E. Beneše 0:9 branky: Makovička 2, Zajíček 2, Žovinec 2, Hadrovič, Goliney O., Stojka

Sestava:

brankář: Holomucký

obrana: Simon, Skalický, Holoubek, Grusz

záloha: Stojka, Krinwald, Hadrovič, Zajíček

útok: Vrána, Žovinec

náhradníci: Makovička, Pohl, Bürger, Goliney O., Bulgan

Informační e-mail Autor: Jitka Kendíková | Vydáno dne 15. 10. 2016 | celý článek

Přehled uskutečněných akcí

Plavání

  Žáci prvního stupně opět chodí do městského  bazénu na plavecký výcvik. S pomocí lektorů se učí ovládat různé plavecké styly. Dle své zdatnosti jsou žáci rozděleny do několika skupin a využívají takto několik drah velkého bazénu. Odměnou jim je vždy návštěva dětského brouzdaliště a skluzavek. 

Další fotografie z výuky plavání naleznete ve fotogalerii.

Informační e-mail Autor: Jitka Kendíková | Vydáno dne 02. 10. 2016 | celý článek

Přehled uskutečněných akcí

Hodina moderní chemie

Ve středu 25. 5. se sešli žáci 7. - 9. ročníků v učebně chemie, kam zavítaly studentky VŠCHT s projektem Hodina moderní chemie. Ukázaly nám zajímavé pokusy, jako např. zbarvení plamene ionty kovů, pokusy s tekutým dusíkem, suchým ledem. Dokonce nás zkoušely, zda z chemie něco umíme. Pokud jsme odpověděli správně, dostali jsme malou odměnu.

Na závěr nás všechny odměnily vynikající zmrzlinou vyrobenou ze smetany, cukru, potravinářského barviva a zmraženou dusíkem. Pokusy se nám líbily a již se těšíme na další setkání.

 

 

Informační e-mail Autor: Jitka Kendíková | Vydáno dne 29. 05. 2016 | celý článek

Přehled uskutečněných akcí

Exkurze Pražský hrad

Žáci 7. A a 7. B navštívili ve čtvrtek 21. dubna 2016 Pražský hrad. Každoroční exkurze sedmých ročníků proběhla za slunečného počasí. Na Hradčanském náměstí nás přivítala a zároveň naladila skupinka pouličních muzikantů, kteří hráli na smyčce Smetanovu Vltavu. Na úvod nesmělo chybět sledování střídání hradních stráží na prvním nádvoří a poté i „nezbytné rozesmívání strážců Pražského hradu“, které se samozřejmě díky jejich profesionalitě nepodařilo. Děti si prohlédly většinu významných památek, například Chrám sv. Víta, Starý královský palác s Vladislavským sálem, Baziliku sv. Jiří a Zlatou uličku. Prohlídku jsme zakončili v Královské zahradě.

Exkurze se vydařila a za rok se budeme těšit s budoucími sedmáky na další.

 

Informační e-mail Autor: Jitka Kendíková | Vydáno dne 09. 05. 2016 | celý článek

Přehled uskutečněných akcí

Sedm medailí z Odznaku všestrannosti olympijských vítězů

 V úterý 19. dubna se 22 žáků naší školy pod vedením p. uč. Skřivánka zúčastnilo okresního kola Odznaku všestrannosti olympijských vítězů. V největší konkurenci všech okresních kol soutěžilo bezmála 200 sportovců a ZŠ Dr. E. Beneše si odnesla 7 medailí.

V soutěži družstev jsme získali, díky nízkému věku našich závodnic nečekané, bronzové medaile.

V kategoriích jednotlivců vybojovali ve svých věkových kategoriích 1. místo a zlaté medaile Matěj Rylich, Patrik Medáček a Tomáš Holomucký. Stříbra Honza Machač a Boris Žabka. 3. místo a bronzovou medaili získal Honza Říha.

Žáci na 1. a 2. místech si zároveň vybojovali postup do krajského kola, které se uskuteční v úterý 24. května v Čáslavi.

Další umístění našich žáků ve svých kategoriích 2001-2004: 4. místo Jiří Říha, 5. Václav Říha, 6. Aneta Nekorancová, 7. Alžběta Nováková, Tereza Mazancová a Tomáš Hradiský, 10. Ivan Goliney a Radek Stojka, 13. Roman Krinwald, 15. Daniel Kordač, 16. Miroslav Pohl, 17. Dang Hoang Anh, 18. Tomáš Cerha, 23. Tereza Volfová a Filip Vrána, 27. Karel Kostelecký.

Všichni účastníci závodili na své maximum a vzorně reprezentovali školu, za což jim patří velká pochvala.

Kompletní výsledkové listiny i s výkony najde ve formátu pdf., řádek Ml. Boleslav, sloupec výsledky na stránkách:

http://www.ceskosportuje.cz/sazkaolympijskyviceboj/okresni-a-krajska-kola

 

Další fotografie ze závodů naleznete ve fotogalerii.

Informační e-mail Autor: Jitka Kendíková | Vydáno dne 20. 04. 2016 | celý článek

Přehled uskutečněných akcí

Stříbro z basketbalového turnaje

 Na Pastelce se uskutečnil basketbalový turnaj chlapců ročníku 2002-2004.

Po čtyřech výhrách a jedné těsné prohře s pozdějším vítězem získalo naše družstvo pěkné stříbrné medaile. Pod vedením Mgr. Skřivánka úspěšně reprezentovali tito žáci: Antal, Vávra, Mahr, Kordač, Vít, Košek, Vrána, Pohl, Bečvář, Holomucký, Búrger, V. Matoušek.

 

 

Informační e-mail Autor: Jitka Kendíková | Vydáno dne 20. 04. 2016 | celý článek

Přehled uskutečněných akcí

Mladé fórum

V úterý 12. dubna se konal již 3. ročník akce Mladé fórum, které se stává již tradiční dubnovou akcí projektu Zdravé město Mladá Boleslav. Této akce se zúčastnili i zástupci naší školy – Sam Černý, Jakub Peca, Veronika Pechová, Adéla Bolková a Petra Ivančíková. Velmi zajímavého programu, který připravil Petr Panaš ze Střediska ekologické výchovy a etiky Rýchory SEVER, se účastnil i předseda Národní sítě Zdravých měst a obcí ČR Petr Hermann.
Začátek programu byl věnován sestavení časové osy od roku 2020 do roku 2060 a studenti definovali vždy důležité milníky a události jejich pohledem a názorem ve scénáři rozvoje města. Principy udržitelného rozvoje a zásady obchodu Fair Trade si účastníci vyzkoušeli na hře, která na příkladu obchodování s banány představila jednotlivé role – dělník, majitel plantáže, námořní dovozce, obchodník a skladník. 
Na závěr studenti definovali desatero problémů města a prezentace jednotlivých pracovních skupin vyvolala vždy zajímavou diskusi.

Studenti také ocenili možnost přímé diskuze se zástupcem vedení města, kterým na akci byl náměstek primátora Daniel Marek.

 

Informační e-mail Autor: Jitka Kendíková | Vydáno dne 17. 04. 2016 | celý článek

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS. | Editace | Správa webu: Ing. Petr Hanzl