Novinky

Nové prvky na školním hřišti

 V prostoru školního hřiště naší školy se objevily během léta nové herní prvky a na konci léta se díky městu také vybudovaly nové dopadové plochy u těchto prvků z plastových dlaždic. Herní prvky budou sloužit dětem nejen během hodin tělesné výchovyí, ale  určtě budou plně využívány i školní družinou v odpoledních hodinách. 

 

Informační e-mail Autor: Jitka Kendíková | Vydáno dne 15. 09. 2015 | celý článek

Novinky

Zahájení školního roku 2015/2016

Slavnostní zahájení školního roku 2015/2016 proběhne 1. září 2015 v 8,00 v jednotlivých učebnách.

1. září probíhá výuka od 8,00 do 8,45. Provoz školní družiny do 12,00.

2. září končí výuka na 1. stup ni v 11,40, na 2. stupni ve 12,35.

Informační e-mail Autor: Jitka Kendíková | Vydáno dne 25. 08. 2015 | celý článek

Novinky

Vyřazení 9. ročníků

 V pátek 26. 6. 2015 proběhlo slavnostní vyřazení žáků 9. ročníku naší školy. Společně jsme se rozloučili s 35 žáky, kterým přejeme mnoho úspěchů v dalším studiu na středních školách.

Fotografie z vyřazení naleznete zde.

Informační e-mail Autor: Jitka Kendíková | Vydáno dne 29. 06. 2015 | celý článek

Novinky

Projekt Hokejové lvíče a Hokejový gentleman

 Ve čtvrtek 25. 6. 2015 na Základní škole Dr. E. Beneše proběhlo vyhodnocení společného projektu školy a BK Mladá Boleslav, jehož patronem se stal Radim Vrbata. 

Projekt byl zaměřen na žáky sportovních tříd. V rámci školy vyučující hodnotili přístup žáků k plnění školních povinností, chování vůči pedagogům a spolužákům, ochotu zapojit se do akcí pořádaných školou. Škola úzce spolupracovala s trenéry sportovních tříd, kteří hodnotili žáky v rámci tréninků, zápasů a jejich chování ke spoluhráčům.

Mezi žáky prvního stupně byli vybráni Vašek Tetiva z 1. B, Vítek Šlégl z 3. A a Boris Žabka z 5.A.

Na druhém stupni byli oceněni Radek Kubica ze 6. A, Tomáš Dlask ze 7. A a Michael Rudolph z 8. A.

 

 

Další fotografie naleznete ve fotogalerii.

Informační e-mail Autor: Jitka Kendíková | Vydáno dne 29. 06. 2015 | celý článek

Novinky

Ředitelské volno

 Vážení rodiče, 

ve dnech 29. 6. a 30. 6. vyhlásila ředitelka školy v souladu s § 24, odst. 2., školského zákona ředitelské volno z organizačních důvodů.

Školní rok 2014 / 2015 končí v pátek 26. června.

Informační e-mail Autor: Jitka Kendíková | Vydáno dne 16. 06. 2015 | celý článek

Novinky

Pasování na čtenáře

 Prvňáčci byli v městské knihovně Mladá Boleslav na třídě V. Klementa pasováni na rytíře řádu čtenářů. V roli krále je na rytíře pasoval náměstek primátora Daniel Marek. Děti přečetly každý jednu větu, aby dokázaly, že už opravdu umí číst.

Cílem této tradiční akce knihovny je motivovat děti k četbě, která by dětem měla být zábavou, ale i zdrojem získávání dalších vědomostí. Dětem byl věnován pamětní list a členská kartička do knihovny. Tato akce byla pro ně velkým zážitkem.

Další fotografie nalznete ve fotogalerii.

 

Informační e-mail Autor: Jitka Kendíková | Vydáno dne 27. 05. 2015 | celý článek

Novinky

Návštěva dílen na SPŠ

 V rámci projektu  "Cestou přírodovědných a technických oborů napříč Středočeským krajem" byla pro žáky 8. A zajištěna výuka v dílnách na SPŠ v Mladé Boleslavi. Část žáků si vyzkoušela základní práci se dřevem v truhlářské dílně a další žáci zase pracovali s kovem. 

 

Ostatní fotografie naleznete zde.

 

Informační e-mail Autor: Jitka Kendíková | Vydáno dne 26. 05. 2015 | celý článek

Novinky

Odznak Všestrannosti Olympijských Vítězů

Minulý týden se žáci naší školy zúčastnili krajského kola Odznaku Všestrannosti Olympijských Vítězů (OVOV) v Čáslavi. Jedná se o sportovní program určený pro sportovně nadané žáky z celé republiky.  

Naši školu reprezentovali Silke Pařízková, Patrik Medáček, Tomáš Dlask, Matěj Rylich a Roman Furmánek. Výkony všech sledovaly i mistryně světa Šárka Kašpárková (trojskok) a Ludmila Formanová (běh na 800 metrů).

Žáci postupně absolvovali několik disciplín -  sprint na 60 m, skok daleký, přeskoky švihadla, sedy-lehy, shyby, hod kriketovým míčkem a běh na 1000 m. Výborného výsledku dosáhl Patrik Medáček a Matěj Rylich, kteří ve svých kategoriích skončili na druhém místě a Silke Pařízková ve své kategorii obsadila třetí místo.

Všem gratulujeme, děkujeme za vzornou reprezentaci školy a přejeme mnoho dalších sportovních úspěchů.

 

 

Další fotografie naleznete ve fotogalerii.

Informační e-mail Autor: Jitka Kendíková | Vydáno dne 26. 05. 2015 | celý článek

Novinky

Beseda s patrony hokejových tříd

 Ve čtvrtek 21. května proběhla pro žáky sportovních tříd beseda s patrony. Na prvním stupni se besedy zúčastnili žáci 2. a 4. třídy, jejichž patrony jsou Radan Lenc a Michal Bárta. Pro žáky 6. - 8. ročníku byla připravena beseda s Lukášem Pabiškou, Ctiradem Ovčačíkem a Davidem Rittichem.

Žáci měli pro své patrony připraveno spoustu zajímavých otázek, které se týkaly především uplynulé sezóny, přípravy na novou hokejovou sezónu a samozřejmě spousta dotazů směřovala i k proběhlému Mistrovství světa v hokeji.

Děkujeme všem patronům za jejich vstřícnost a čas, který s námi strávili a těšíme se na další společná setkání.

 

Další fotografie naleznete ve fotogalerii.

Informační e-mail Autor: Jitka Kendíková | Vydáno dne 21. 05. 2015 | celý článek

Novinky

BESEDA SE ŠTĚPÁNEM ŠKORPILEM

V úterý 19. května naši školu navštívil jeden z nejznámějších českých sportovních komentátorů a sportovních novinářů, který v současné době komentuje na televizní stanici Eurosport zejména lehkou atletiku, tenis a sportovní plavání.

Beseda pro všechny žáky 2. stupně se konala v 11 hodin ve sportovním sále a uváděly ji dívky z 8. B Petra  Ivančíková  a Adéla Bolková, které si pro našeho milého hosta připravily zajímavé otázky. Dozvěděli jsme se, že sportovní novinařině se začal věnovat po absolvování Fakulty tělesné výchovy a sportu UK v Praze, protože od mládí ho zajímaly sportovní přenosy z lehké atletiky, kterou komentuje nejraději. Vzpomínal i na své krátké učitelské období, kdy vyučoval v Praze na Nerudově gymnáziu tělesnou výchovu a český jazyk.

Po vyčerpání všech dotazů od moderátorek se někteří žáci přihlásili se svými otázkami, které se týkaly hlavně nedávného Mistrovství světa v ledním hokeji v Praze a některých hokejových zápasů.

Náš host se seznámil se i s naším školním časopisem, který se mu líbil.  Beseda byla velmi zajímavá a poučná, protože jsme poznali   výraznou osobnost mediálně známou.

 Mgr. Lenka Minaříková 

 

Další fotografie z této besedy naleznete zde.

 

Informační e-mail Autor: Jitka Kendíková | Vydáno dne 21. 05. 2015 | celý článek

Novinky

Malý šikula

Na naší škole probíhá kroužek Malý šikula, který je určen žákům 2. - 3. tříd. Děti si v rámci kroužku vyzkoušely práci se dřevem, dozvěděly se něco málo o elektrických obvodech - zapojovaly žárovky, pracovaly se stavebnicí Voltík a vyzkoušely si i některé pokusy, které většinou provádí žáci druhého stupně.

Fotografie z kroužku jsou zde.

Informační e-mail Autor: Jitka Kendíková | Vydáno dne 20. 05. 2015 | celý článek

Novinky

Pohár Rozhlasu

 Ve čtvrtek 13. května se žáci 6. a 7. ročníků zúčastnili atletických závodů Pohár Rozhlasu.

Všem, kteří soutěžili, děkujeme za vzornou reprezentaci školy.

Další fotografie naleznete zde.

Informační e-mail Autor: Jitka Kendíková | Vydáno dne 20. 05. 2015 | celý článek

Novinky

Návštěva sklárny

Žáci 8. ročníků navštívili sklárnu v Bělé pod Bezdězem. Exkurzi pro ně zajistila SPŠ Mladá Boleslav v rámci projektu  "Cestou přírodovědných a technických oborů napříč Středočeským krajem".

Žáci se dozvěděli základní informace o výrobě skla, odívali se do prostoru, kde se sklo fouká a taví, pozorovali brusiče při práci a prohlédli si i obchod, kde viděli spoustu nádherných skleněných výrobků, které se v místní sklárně vyrábějí. Při prohlídce si mohlo několik žáků vyzkoušet, že práce skláře je velmli náročné, kdy jim bylo umožněno si vyzkoušet foukání skla.

Po velm poutavé a poučné prohlídce jsme se vydali na hrad Bezděz, kde jsme se dozvěděli něco málo z historie tohoto hradu, vylezli jsme na věž a prohlédli si celý hrad.

 

Další fotografie jsou zde.

Informační e-mail Autor: Jitka Kendíková | Vydáno dne 18. 05. 2015 | celý článek

Novinky

MS v hokeji

 I žáci naší školy se zúčastnilil jednoho ze zápasů MS v ledním hokeji. Byli se podívat na jeden ze zápasů vítězů celého mistroství Kanady. 

Vybraní žáci školy, kteří obdrželi lístek na zápas Kanada - Rakousko, podpořili hráče nejen svými hlasivkami ale i plakáty, které před zápasem společně vyrobili.

Další fotografie z O2 arény naleznete zde.

Informační e-mail Autor: Jitka Kendíková | Vydáno dne 18. 05. 2015 | celý článek

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS. | Editace | Správa webu: Ing. Petr Hanzl