Novinky

Čerti ve škole

 4. prosince navštívil naši školu Mikuláš se svým doprovodem a postupně navštívil jednotlivé třídy.

Pro většinu dětí měl Mikuláš s anděly nějakou sladkost, čerti domluvili několika hříšníkům. Sem tam ukáplo i pár slziček, ale všichni nakonec slíbili, že už budou hodní.

  

  

Informační e-mail Autor: Jitka Kendíková | Vydáno dne 05. 12. 2015 | celý článek

Novinky

Sbírka pro psí útulek

 Na naší škole se koná každoroční sbírka pro psí útulek.

Informační e-mail Autor: Jitka Kendíková | Vydáno dne 05. 12. 2015 | celý článek

Novinky

Vánoční jarmark

Před první adventní nedělí se na naší škole konal ve čtvrtek 26. listopadu tradiční vánoční jarmark. Velké přípravy probíhaly již od středy, kdy se zdobila škola, žáci si upravovali své stánky. Každá třída měla svůj stánek, kde si rodiče a ostatní návštěvníci jarmarku mohli nakoupit spoustu vánočních věcí, které žáci vyrobili ve škole v rámci výuky nebo při projektovém dnu, který proběhl ve škole 19. 11. Někteří žáci zapojili i své rodiče a společně doma připravili další krásné vánoční dekorace.

V dopoledních hodinách školu navštívilo mnoho malých školáčků z mateřinek. Nejdříve si zazpívali společně dvě vánoční koledy s našimi třeťáky a šesťáky a potom si za asistence děvčat z 9. B prohlédli vánoční stánky.

Ve 13 hodin se náš jarmark otevřel již všem. Ve vestibulu školy si návštěvníci jarmarku mohli zazpívat s dětmi vánoční koledy a zakoupit další číslo školního časopisu EneBene z 3ky. Po velkém nákupu vánoční výzdoby a prohlídce stánků si mnozí zašli odpočinout do kavárny, kterou si tentokrát připravili žáci 9. B.  V kavárně U Anděla nabízeli zákusky, které pomohly upéct maminky a babičky, velký zájem byl i o párky v rohlíku a tousty. Návštěvníci si zde poseděli a popovídali u kávy či čaje.  

Všem, kteří nás přišli podpořit na náš jarmark, moc děkujeme a věříme, že se zase společně sejdeme při dalších akcích školy. 

Velké poděkování patří všem žákům školy a pedagogům, kteří se na přípravě a průběhu jarmarku podíleli.

 

 

Další fotografie naleznete ve fotogalerii.

Informační e-mail Autor: Jitka Kendíková | Vydáno dne 29. 11. 2015 | celý článek

Novinky

Projektový den

Dne 19. listopadu se konal na naší škole projektový den.

Žáci 1. stupně pracovali ve svých třídách, kde se s pomocí třídních učitelek a některých rodičů vyrobili mnoho hezkých věcí na blížící se Vánoční jarmark.

V rámci tohoto dne si žáci 2. stupně vyzkoušeli pracovat s různými materiály. Žáci byli rozděleni do několika skupin, každá skupina si během dopoledne vyzkoušela dvě různé činnosti.

Někteří chlapci a dívky pracovali ve školních dílnách, kde pracovali se dřevem -  vyráběli ptačí budky, formule, dopravní značky, z kovu vyrobili drapky.

Děvčata tvořila šperky z hmoty fimo, zvonečky z květináčů, vánoční sobi z kolíčků, papírové andílky, malé svíčky z ořechové skořápky. Chlapci se podívali do školní kuchyňky, kde pekli cukroví. V učebně chemie vyráběli voňavá mýdly, šumivé bomby do vany. Někteří dělali obrázky z lékařských špachtlí nebo z fólie, část žáků zdobila perníčky a dělala ozdobné krabičky z papíru.

Věříme, že se všem projektový den líbil a žáci se naučili nové věci. Velkou odměnou nám byli spokojení rodiče, kteří si výrobky z projektového dne nakoupili na našem Vánočním jarmarku.

 

Další fotografie naleznete zde ve fotogalerii.

 

Informační e-mail Autor: Jitka Kendíková | Vydáno dne 29. 11. 2015 | celý článek

Novinky

Svatební obřad

V občanské výchově jsme se naučili  kdo tvoří rodinu, zapsali jsme svůj rodokmen, dozvěděli jsme se, kdo může uzavřít manželství.  A protože není nad to vše si vyzkoušet, uspořádali jsme 18. listopadu svatební obřad. Každý z nás měl nějakou úlohu (ženich, nevěsta, oddávající, svědkyně, příbuzní….). Po svatebním obřadu jsme se fotografovali, usedli jsme k slavnostnímu stolu a zahráli jsme si hry, které se během svatebního veselí hrají.

Žáci 6.A

 

Další fotografie naleznete ve fotogalerii.

 

Informační e-mail Autor: Jitka Kendíková | Vydáno dne 28. 11. 2015 | celý článek

Novinky

Spaní ve škole

Z 6. na 7. listopadu jsme se sešli v odpoledních hodinách ve škole, abychom vyrobili nějaké výrobky na jarmark a vyzdobili si třídu. Naše pracovní úsilí jsme si zpříjemnili pojídáním pizzy, noční stezkou školou a spaním ve škole. Dokonce jsme společně oslavili i narozeniny naší spolužačky…den a noc jsme si užili, ale druhý den jsme museli vše dospávat.

Děkujeme  paní učitelce Brzobohaté a panu školníkovi za čas strávený s námi. Už nyní se těšíme na další ročník spaní ve škole.

Žáci 7.B

 

 

Fotografie ze spaní.

Informační e-mail Autor: Jitka Kendíková | Vydáno dne 28. 11. 2015 | celý článek

Novinky

Vánoční jarmark

 

Informační e-mail Autor: Jitka Kendíková | Vydáno dne 20. 11. 2015 | celý článek

Novinky

Zájezd do Anglie

Sraz žáků je v pondělí 16.11. v 17,30, odjezd dle plánu v 18 ,00 hodin.

Program zájezdu může být přizpůsoben současné situaci.

Informační e-mail Autor: Jitka Kendíková | Vydáno dne 15. 11. 2015 | celý článek

Novinky

Změna účtu školní jídelny - upozornění pro strávníky.

Školní jídelna s platností od 1. 11. 2015 mění banku - souběh stávajících bank bude do 31. 12. 2015. Od 1. 1. 2016 pouze FIO BANKA.

Školní jídelna  Vás tímto žádá o změnu nastavení svolení k inkasu. Po provedení změny prosím kontaktujte školní jídelnu a informujte o provedení změny i k inkasu.

e-mail: sjzizkova@seznam.cz

NOVÉ ČÍSLO ÚČTU: 2300882630/2010

STARÉ ČÍSLO ÚČTU (SPOŘITELNA): 0101045611/0800

STARÉ ČÍSLO ÚČTU (BANKA): 51-6813430267/0100

Informační e-mail Autor: Jitka Kendíková | Vydáno dne 12. 11. 2015 | celý článek

Novinky

Ředitelské volno

Oznamuji, že v souladu s § 24, odst. 2., zákona č. 561/2004 Sb. o předškolním, základním, středním, vyšším odborném a jiném vzdělávání (školský zákon) vyhlašuji na den 16. 11. 2015 z organizačních důvodů volno ředitele školy pro žáky.

Mgr. Brigita Šulcová

ředitelka školy

Informační e-mail Autor: Jitka Kendíková | Vydáno dne 25. 10. 2015 | celý článek

Novinky

Patronace sportovních tříd

Ve středu 21. 10. 2015 proběhla na naší škole tradiční společná akce školy a BK Mladá Boleslav, Patronace sportovních tříd.

Do školy zavítali hráči BK Mladá Boleslav, kteří jsou patroni jednotlivých sportovních tříd -  Michal Bárta ( 1. třída), David Rittich ( 2. třída),  Radan Lenc ( 3. třída), Tomáš Hyka  (4. třída), Jan Holub ( 5. třída), Martin Růžička (6. třída), Lukáš Pabiška (7. třída), Ctirad Ovčačík ( 8. třída), Boris Žabka (9. třída).

Všechny přítomné přivítala ředitelka školy Brigita Šulcová. Zástupce každé hokejové třídy položil svému patronovi otázku, na kterou hráči ochotně odpovídali. Na závěr patroni předali svým třídám patronační list, společně se s žáky vyfotili a rozdali mnoho podpisů.

 

Další fotografie naleznete ve fotogalerii zde.

Informační e-mail Autor: Jitka Kendíková | Vydáno dne 25. 10. 2015 | celý článek

Novinky

Malý šikula

 Od září probíhá na naší škole kroužek Malý šikula, který je určen pro žáky 1. stupně. V rámci kroužku žáci vyráběli krásné zápichy do květináčů v podobě draků a podzimního listí.

 

Další fotografie z kroužku Malý šikula naleznete zde.

Informační e-mail Autor: Jitka Kendíková | Vydáno dne 25. 10. 2015 | celý článek

Novinky

Návštěva muzikálu

 V muzikálu Noemova archa vystupuje naše spolužačka Natálka Kulová a tak ji naše třída přišla podpořit na představení, které proběhlo v Městském divadle 20. října. Pěvecký soubor Jiřičky předvedl úžasné pěvecké i taneční vystoupení. Všem se nám tam moc líbilo.

 

žáci 7.B

 
IMG_20151020_113239.jpg
 
IMG_20151020_115333.jpg

 

Informační e-mail Autor: Jitka Kendíková | Vydáno dne 25. 10. 2015 | celý článek

Novinky

Divadelní předdstavení

Dne 13.10 jsme navštívili divadelní představení KMD (Klubu mladého diváka) V + W revue v divadle ABC. Toto představení, které  získalo ocenění za nejoblíbenější hru KMD za loňský rok, sklidilo velký potlesk. Kromě toho, že jsme se dozvěděli celou řadu nových informací o panu Voskovcovi a panu Werichovi a jejich Osvobozeném divadle, tak jsme viděli výbornou revue plnou písní, tance, stepu a hudebních improvizací.

 

žáci 7.,8. a 9 tříd

 


DSCN4230.JPG

Informační e-mail Autor: Jitka Kendíková | Vydáno dne 25. 10. 2015 | celý článek

Novinky

První školní den

 Na zahájení školního roku se přišel na naší školu podívat náměstek primátora Michal Kopal. Pan náměstek zavítal samozřejmě k prvňáčkům a pozdravil i naše třeťáky. Popřál všem dětem, aby se jim ve škole líbilo, aby měly dobré výsledky i hezké zážitky a aby si na první školní den uchovaly hezkou vzpomínku po celý život.

Zároveň ve škole natáčela svoji reportáž První boleslavská. Na reportáž z naší školy se můžete podívat zde.

 

Další fotografie z 1. září naleznete zde.

 

 

Informační e-mail Autor: Jitka Kendíková | Vydáno dne 15. 09. 2015 | celý článek

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS. | Editace | Správa webu: Ing. Petr Hanzl