Přehled uskutečněných akcí

Příprava slavnostního stolování - projekt 6.A

Rozhodli jsme se, že v rámci hodiny občanské výchovy připravíme slavnostně prostřený stůl a sehrajeme scénky, jak se vítá návštěva doma, jak se chovat při návštěvě restaurace, jak komunikovat s číšníkem a jaká platí společenská pravidla při konverzaci při návštěvách a jiných slavnostních příležitostech.

Nejprve jsme si připravili na počítači pozvánky na akci, jídelní a nápojový lístek.  Slavnostně jsme se oblékli, někdo z chlapců měl dokonce košili i s motýlkem.

Pak jsme za pomoci rodičů připravili a přinesli do školy různé druhy pokrmů, chuťovky, slané preclíky, tyčinky, sladké koláčky, perníky,  zeleninový salát a minerální vody a džusy. Vyzdobili jsme stůl sestavený z lavic ve třídě,  který byl prostřený bílým ubrusem. Ozdobili jsme jej svíčkami, ubrousky a  správně jsme položili na stůl příbory a pohárky na nápoje.

Potom jsme se rozdělili na čtyři skupiny a soutěžili jsme mezi sebou, kdo bude ve slavnostním stolování nejlepší. První skupina: Oskar Haas, David Andlt, Honza Kredba a Dominik Ďurač předváděli, jak se doma má přivítat návštěva přátel, jak se vede konverzace, kdo koho obsluhuje. Vedli jsme rozhovor o hokeji a o bydlení.  Druhá skupina předváděla scénku stolování v restauraci. Otec: Samuel Černý, matku představoval Tomáš Hradiský a dítě Jakub Peca. Číšníkem byl Radim Hradiský. Ten měl skutečný jídelní lístek a papír a tužku a zapisoval si objednávky hostů. Hosté si povídali o výletě, který uskutečnili a přitom se stavili v restauraci na obědě. Bylo to pěkné, bohužel chlapci mluvili potichu a nebylo jim rozumět. Hosté pojedli, zaplatili a odešli.

Třetí skupina předváděla, jak hostitelé: Radek Kubica, Patrik Medáček přivítali hosty: Jirku Hůlku a Martina Mullera. Pozdravili jsme se, uvedli nás ke stolu, povídali si o sportu a o práci. Konverzace vázla, nebylo to domyšlené, tím si to zkazili.

Poslední skupinu tvořili: Otec v podání Jardy Bittnera, Tomáš Lhota jako matka, dítě Michal Horák, číšník Vašek Vlad. Závěrečná scénka byla také pěkná, ale již v závěru hodiny náležitě nevyzněla, zvonění oznámilo konec hodiny.

Na prvním místě se umístila  s počtem 85 bodů první skupina  Oskarova, následovala druhá supina Samova s počtem 84 bodů v těsné blízkosti za první , na třetím místě skončila čtvrtá skupina Jardova s 50ti body a  na čtvrtém místě třetí skupina Radkova se  31 body.

Chlapci poznali, jak je těžké dodržet všechna společenská pravidla a slušné chování, byla to velmi zdařilá akce.

Můj názor: Měli to hezké, povedlo se to, bylo dostatek jídla a pití a velmi hezky vyzdobený a prostřený stůl.

                                                      Mgr. Lenka Minaříková, Tereza Mazancová - 6.A 

Informační e-mail Autor: Jitka Kendíková | Vydáno dne 07. 01. 2015 | celý článek

Přehled uskutečněných akcí

Spaní ve škole

V pátek 14.11. jsme ze školy nepospíchali na víkend. Po škole jsme rychle dorazili domů, sbalili si spacák a pár důležitých věcí a vrátili jsme se zpět do školy. Čekalo nás spaní ve škole.

Před školou jsme se sešli v půl páté odpoledne, ubytovali jsme se v učebně hudební výchovy a nejdříve jsme si vyzdobili prostor nade dveřmi v naší třídě. Také jsme vyrobili nějaké svícny na vánoční jarmark. Zvládli jsme i hru, která nás zavedla do tmavých koutů školy. Naštěstí jsme měli baterku a pracovali jsme ve skupinách a tak na strach nebyl čas. Před spaním jsme se podívali na film a pak jsme si již popřáli dobrou noc.

Ráno jsme se nasnídali, vše po sobě ve škole uklidili a rychle jsme pospíchali domů, abychom mohli rodičům vyprávět své zážitky, kterých jistě nebylo málo.

žáci 6.B

 

Fotografie z naší noci ve škole najdete ve fotogalerii. 

Informační e-mail Autor: Jitka Kendíková | Vydáno dne 18. 11. 2014 | celý článek

Přehled uskutečněných akcí

Patronace sportovních tříd

Dne 5. 11. 2014 na ZŠ Dr. E. Beneše proběhla společná akce školy a BK Mladá Boleslav, Patronace sportovních tříd.

Do školy zavítali hráči Roman Málek (1.třída) , Radan Lenc ( 2. třída), David Vrbata (3. třída), Michal Bárta ( 4. třída), Milan Mikulík ( 5. třída), Lukáš Pabiška (6. třída), Ctirad Ovčačík ( 7. třída), David Rittich ( 8. třída), Boris Žabka (9. třída).

Všechny přítomné přivítala ředitelka školy Brigita Šulcová. Zástupce každé hokejové třídy položil svému patronovi otázku, na kterou hráči ochotně odpovídali a tak se žáci dozvěděli spoustu zajímavých odpovědí. Na závěr se všechny třídy se svým patronem a třídními učitelkami vyfotily.

Další fotografie naleznete ve fotogalerii.

Informační e-mail Autor: Jitka Kendíková | Vydáno dne 06. 11. 2014 | celý článek

Přehled uskutečněných akcí

Exkurze do cukrovaru

V pátek 17. října navštívili deváté ročníky cukrovar v Dobrovicích. Exkurze měla 2 části -  výroba cukru a lihu v cukrovaru a lihovaru a muzeum cukrovarnictví.

V rámci prohlídky provozu nás průvodce seznámil s postupem zpracování řepy cukrovky od přivezení řepy do závodu až po vytvoření cukru, který všichni známe z domácnosti. Na různých stanovištích jsme viděli jednotlivé meziprodukty výroby a mohli jsme i ochutnat řepu, sirup a čerstvý cukr.

V muzeu cukrovarnictví na nás čekalo mnoho užitečných informací. Zjistili jsme, kolik cukrovarů je v současnosti v ČR a kolik jich bylo dříve. Seznámili jsme se s plodinami, které můžeme použít jako sladidlo. Také jsme si prohlédli sbírku strojů, které se dříve používaly na zpracování řepy, výrobu lihu a balení cukru.

 

Další fotografie naleznete ve fotogalerii.

Informační e-mail Autor: Jitka Kendíková | Vydáno dne 21. 10. 2014 | celý článek

Přehled uskutečněných akcí

Cvičení v přírodě

 V rámci cvičení v přírodě si v úterý 30.9. žáci 1. – 5. ročníků zasoutěžili v „ novém“ Parku Štěpánka.

Vyzkoušeli si známé sportovní disciplíny jako hod na cíl, skákání v pytlích, chůzi na chůdách či štafetový běh.

Měli možnost si zahrát indiánskou hru HUTUTUTU, ale také se procvičit v poznávání rostlin nebo dopravních značek.

Větší žáci využili nové koše podél Klenice a zahráli si DISCGOLF, menší si vyzkoušeli svou šikovnost na lanové pyramidě.

Všichni si sportovní dopoledne užili.

Další fotografie ze cvičení v přírodě najdete ve fotogalerii.

Informační e-mail Autor: Jitka Kendíková | Vydáno dne 16. 10. 2014 | celý článek

Přehled uskutečněných akcí

Exkurze Altamira

 V úterý 23. září se žáci 6.A a 6.B zúčstnili exkurze do kosmonoské Altamiry.

Slečna praktikantka Petra Jonášová připravila dětem zajímavé vyprávění o životě pravěkých lidí. Žáci si prohlédli polozemnici, pece a spoustu nejrůznějších předmětů. Kromě řady zážitků si všichni odnesli i jedničky za výborně zodpovězené otázky v pracovních listech a taky krásné diplomy.

-

Další fotografie naleznete ve fotogalerii.

Informační e-mail Autor: Jitka Kendíková | Vydáno dne 01. 10. 2014 | celý článek

Přehled uskutečněných akcí

Rozlučka s deváťáky

 V úterý 24. června se konalo rozloučení s letošními devátými ročníky. Tuto akci pro ně připravili žáci osmých tříd za pomocí paní učitelek.

Sešli jsme se okolo osmnácté hodiny v budově školy, kde byl připraven doprovodný program. Dívky se postaraly o výzdobu a přespání, chlapci o hudbu a další technické věci. Během večera se všichni sešli na tanečním parketu v tělocvičně, kde jsme strávili většinu večera. Kolem desáté hodiny jsme se přesunuli do počítačové učebny, kde jsme si pustili film z fotek věnovaný devátým třídám pod názvem „Vaše cesta po naší škole“. Při tomto filmu, který připravily dívky z osmých tříd, většině z nás tekly slzy. Po filmu jsme se šli „uklidnit“ do tělocvičny, kde jsme pokračovali v tanci. Na závěr našeho večera jsme sledovali film – horor, aby se nám dobře usínalo. Po skončení filmu jsme se odebrali do tělocvičny, kde jsem se pokusili usnout, ale většině se to nepodařilo J.

Všem deváťákům přejeme jen to nejlepší a doufáme, že se na nás přijdete někdy podívat.

Silke a Aneta

 

Fotografie z naší super akce naleznete zde.

Informační e-mail Autor: Jitka Kendíková | Vydáno dne 26. 06. 2014 | celý článek

Přehled uskutečněných akcí

Hokejový den

 Na naší škole proběhl již třetí ročník Hokejového dne pro děti ze sportovních tříd 1. stupně. Tohoto dne plného soutěží se tradičně zúčastňují zástupci hokejistů BK Mladá Boleslav, tentokrát nás navštívili  Michal Bárta, Richard Jarůšek, Michal Valent, Lukáš Pabiška, Jiří Kurka a David Vrbata.

V úvodním povídání žáci položili hokejistům několik otázek týkajících se jejich sportovního života. Poté si žáci zasoutěžili na celkem 7 stanovištích, které si pro ně připravili spolužáci  8. a 9. tříd. Jednotlivé stanoviště měli pod dohledem hráči boleslavského A týmu a trenéři mládeže.

Michal Bárta šéfoval stanovišti, na kterém se děti trefovaly míčkem do vyříznutého otvoru v kartonu. Střelec Richard Jarůšek učil děti kličkovat s míčkem na hokejce a poté samozřejmě zakončit do branky. Gólman Michal Valent se jim v tom naopak v rámci další sportovní zastávky snažil zabránit.  Lukáš Pabiška dohlížel na basketbalové stanoviště, zatímco na obránce Jiřího Kurku čekala opičí dráha. David Vrbata šéfoval skákání v pytlích a trenéři mládeže Tomáš Černík a Lukáš Zörkler dětem radili, jak správně složit hokejová puzzle.

Na závěr se konala již tradiční autogramiáda.

Moc děkujeme hráčům, kteří nás přišli podpořit a samozřejmě se těšíme na již další ročník Hokejového dne.

 

Fotogalerie - Hokejový den

 

Informační e-mail Autor: Jitka Kendíková | Vydáno dne 06. 06. 2014 | celý článek

Přehled uskutečněných akcí

Výstava výrobků

 

5. června proběhla v rámci projektu CZ.1.07/1.1.32/02.0063 „Podpora technických dovedností a rozvoj tělesné zdatnosti žáků ZŠ v regionu Mladá Boleslav“. na naší škole výstava výrobků, které žáci 2. stupně vyrobili během školního roku v rámci výuky pracovních činností. Výuka v dílnách je realizována jako dvouhodinový blok jednou za 14 dní.

Každý žák  6. - 8. ročníku vyrobil za školní rok 4 - 5 výrobků. Návštěvníci výstavy si prohlédli například kostku ze dřeva i umělé hmoty, dřevěné formule, brousítko na tužky, dřevěnou tužku, krabičku, plechového psa a spoustu dalších výrobků.  

Žáci 9. ročníku se učí poznávat taje elektrotechniky - zapojují jednoduché obvody, měří elektrický proud a napětí, pracují se stavebnicí Voltík, ukazují si princip elektromagnetismu.

 

 

 

Fotografie z naší výstavy naleznete ve fotogalerii.

Informační e-mail Autor: Jitka Kendíková | Vydáno dne 05. 06. 2014 | celý článek

Přehled uskutečněných akcí

Naši žáci v Německu

Žáci naší školy se v týdnu od 19. 5. - 23. 5. 2014 v rámci projektu EU „Podpora technických dovedností a rozvoj tělesné zdatnosti žáků ZŠ v regionu Mladá Boleslav“ zúčastnili zahraniční stáže v Německu, kde navštívili školy s přírodovědným a technickým zaměřením. První den cesty navštívili mezinárodní Gymnázium Friedricha Schillera v Pirně, kde si prohlédli technické a přírodovědné učebny a v besedě se studenty získali informace o studiu.

V dalších dnech navštívili ve městě Kassel Oskar-von-Miller-Schule, kde byl pro ně připravený velice zajímavý program, mnozí z nich si poprvé vyzkoušeli německý a anglický jazyk v praxi. Školu si prohlédli a získali informace, které technické obory lze v návaznosti na základní vzdělávání na této škole studovat. V odpoledních hodinách navštívili technické muzeum, kde si mimo jiné vyzkoušeli spoustu hlavolamů. K nejzajímavějším určitě patřila návštěva Autostadtu ve Wolfsburgu, kde si žáci prohlédli a vyzkoušeli některé modely automobilů. Žáci měli také možnost prohlédnout si Hochschule für Technik und Wirtschaft v Drážďanech s místní knihovnou.

Fotografie z průběhu celého týdne naleznete ve fotogalerii.

 

Informační e-mail Autor: Jitka Kendíková | Vydáno dne 03. 06. 2014 | celý článek

Přehled uskutečněných akcí

Rytíři na Benešovce

 V úterý 6. května se na naší škole uskutečnilo představení historické skupiny Pernštejni na téma GOTIKA - RATÍŘI ZA VLÁDY LUCEMBURKŮ.

Žáci se seznámili s jednotlivými panovníky z rodu Lucemburků, někteří se aktivně zapojili do ukázky soubojů a na závěr položili rytířům zajímavé dotazy.

Všem se představení velmi líbilo a těšíme se na další setkání.

 

Další obrázky naleznete ve fotogalerii.

Informační e-mail Autor: Jitka Kendíková | Vydáno dne 09. 05. 2014 | celý článek

Přehled uskutečněných akcí

Den Země

Žáci školy se zapojili do akce Jak můžeme pomáhat Zemi.

Všem, kteří se podělili s námi o své nápady, děkujeme.

Další fotografie naleznete ve fotogalerii.

Informační e-mail Autor: Jitka Kendíková | Vydáno dne 25. 04. 2014 | celý článek

Přehled uskutečněných akcí

Úspěch v basketbale

V období 17. 2.-28. 3. 2014 probíhal pod patronátem oddílu basketbalu při TJ Auto Škoda Mladá Boleslav 2. ročník turnaje 4. a 5. tříd základních škol v minibasketbale.

Turnaje se zúčastnilo 26 tříd z 8 základních škol a bylo odehráno 26 utkání. Utkání vždy hrála celá třída, chlapci i dívky.

Finálový turnaj se konal samostatně pro 4. třídy a samostatně pro 5. třídy.

Vítězem kategorie 4. tříd se stali žáci 4.B z naší školy. Žáci z 5.B skončili ve své kategorii na třetím místě.

Oběma třídám gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci školy.

Další fotografie naleznete ve fotogalerii.

Informační e-mail Autor: Jitka Kendíková | Vydáno dne 02. 04. 2014 | celý článek

Přehled uskutečněných akcí

Vítězství ve vybíjené

 Turnajem ve vybíjené děvčat 6. -7. tříd pokračoval ve středu III. ročník Sportovní ligy základních škol, kterého se zúčastnilo společně se šesti dalšími družstvy i družstvo dívek naší školy.

Turnaj se hrál ve dvou skupinách systémem každý s každým. Celkovým vítězem se staly dívky z naší školy, které ve finále porazily družstvo 5. základní školy. Třetí místo obsadila 8. základní škola.

Dívkám gratulujeme a děkujeme za reprezentaci školy.


Složení vítězného družstva – Denisa Sajlerová, Petra Ivančíková, Jitka Kredbová, Jana Reslová, Eliška Šafránková, Adéla Bolková, Barbora Sedmáková, Alena Hradcová, Denisa Cyprisová, Adéla Buchnarová, Mamaeva, Silvia Kobíková

Další fotografie naleznete zde.

Informační e-mail Autor: Jitka Kendíková | Vydáno dne 06. 03. 2014 | celý článek

Přehled uskutečněných akcí

Mladé fórum

 V úterý 25.2.2014 se žákyně naší školy zúčastnily akce Mladé fórum aneb Desatero problémů města Mladé Boleslavi očima žáků a studentů základních a středních škol. 

Tuto akci pořádalo Středisko ekologické výchovy SEVER ve spolupráci se Zdravým městem Mladá Boleslav. V rámci tohoto setkání žáci a studenti diskutovali nad problémy města, snažili se najít nová řešení a projekty v některých oblastech života města – kultura, sport, volný čas, životní prostředí, doprava …

Této zajímavé akce se zúčastnilo 5 dívek – Silke Pařízková, Petra Bydžovská, Petra Ivančíková, Tereza Puldová, Aneta Rosenbergová. Dívkám děkujeme za reprezentaci naší školy.

 

Fotky ze setkání najdete zde.

Informační e-mail Autor: Jitka Kendíková | Vydáno dne 26. 02. 2014 | celý článek

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS. | Editace | Správa webu: Ing. Petr Hanzl