Přehled uskutečněných akcí

Úklid Radouče

V sobotu 16. dubna jsme se sešli u NPP Radouč a zapojili jsme se do úklidu této lokality. Akci pořádala ekologická organizace Klenice spolu s městem. Na akci dorazilo velké množství lidí a mezi nimi i žáci naší školy. Z prvního stupně 8 žáků 2. A spolu s paní učitelkou Lenkou Kolmanovou a z druhého stupně 12 žáků z 6. A. 7. B a 8. A s paní učitelkou Pavlou Čermákovou. Celé dopoledne jsme si užili na Radouči a sbírali nepořádek, který tam bohužel lidé zanechali. Po skončení akce jsme si poslechli přednášku o vzácné lokalitě NPP Radouč a nakonec jsme si za odměnu opekli na ohni buřty. Celá akce se nám vyvedla, počasí nám přálo a již se těšíme na další ročník úklidu na Radouči.

P. Čermáková

  

Další fotografie ze sobotní akce naleznete zde.

 

Informační e-mail Autor: Jitka Kendíková | Vydáno dne 17. 04. 2016 | celý článek

Přehled uskutečněných akcí

Klub mladého diváka

Máme za s sebou první divadelní sezónu v pražských divadlech v rámci představení KMD. Navštívili jsme i Národní divadlo, kde jsme viděli hru Strakonický dudák. Úplně posledním představením letošní sezóny byl muzikál Královna ze Sáby v divadle Hybernia v Praze. Všechna představení se nám líbila a jsme již nyní zvědaví, kam se podíváme v příštím roce.

  

Informační e-mail Autor: Jitka Kendíková | Vydáno dne 17. 04. 2016 | celý článek

Přehled uskutečněných akcí

Velikonoční soutěž v 1. B

 Dne 23. března proběhla ve třídě 1. B. Velikonoční soutěž o nejoriginálnější Velikonoční vajíčko. Ač byla soutěž zcela dobrovolná, sešlo se celkem 26 soutěžících. Někdo dokonce vystavil i více vajíček. Ve fotogalerii si můžete prohlédnout vajíčka Mimoňů, obalená vlnou, polepená pískem, vajíčka jako jsou kuřátka, prasátko, holčičku i obarvená lakem na nehty, voskem, polepená cukrovinkami, korálky a dokonce i vajíčko "vlasaté".

Autoři vajíček i samotné hlasování bylo po celou dobu tajné. Do finále se nám probojovali jen kluci, z čehož byla děvčata smutná. Sladkou cenu, dáreček a diplom si ale odnesl nakonec každý.

 

 

Další fotografie velikonočních vajíček 1. B najdete ve fotogalerii.

Informační e-mail Autor: Jitka Kendíková | Vydáno dne 28. 03. 2016 | celý článek

Přehled uskutečněných akcí

Minibasketbal

Ve čtvrtek 10. března se konal závěrečný turnaj v minibasketbalu 4. tříd. Turnaje se celkem zúčastnilo 19 tříd z osmi základních škol, celkem bylo odehráno 21 utkání. Ve čtvrtek  v závěrečném turnaji o vítězství bojovaly čtyři třídy - naše 4. A a čtvrťáci z 1. ZŠ, 7. ZŠ a ze ZŠ Kosmonosy.

Naši zástupci odehráli 3 vítězná utkání s následujícími výsledky: 3. ZŠ - Kosmonosy 6:3, 3. ZŠ - 7. ZŠ 4:2, 3. ZŠ - 1. ZŠ 7:2 a třída 4. A se stala celkovým vítězem turnaje.

Moc jim gratulujeme a děkujeme za vzornou reprrezentaci školy.


 

Další fotografie naleznete ve fotogalerii a na stránkách TJ AUTO ŠKODA Mladá Boleslav.

Informační e-mail Autor: Jitka Kendíková | Vydáno dne 13. 03. 2016 | celý článek

Přehled uskutečněných akcí

Život s bílou holí

Ve čtvrtek 10.března se zúčastnili žáci 6. tříd v Domě dětí a mládeže programu s názvem "Život s bílou holí".

Měli tu možnost si vyzkoušet, jak se žije lidem s vadou zraku, poznali pomůcky, které jim usnadňují život a zahráli si i hry - třeba "Člověče, nezlob se" - přizpůsobené zrakové postiženým. Program se dětem moc líbil a zároveň jim pomohl pochopit, jak je pro nás zrak důležitý.

Další fotografie naleznete zde.

Informační e-mail Autor: Jitka Kendíková | Vydáno dne 13. 03. 2016 | celý článek

Přehled uskutečněných akcí

Lyžařsko-snowboardový kurz

Od neděle 28.2. do pátku 4.3. se 28 žáků naší školy zúčastnilo lyžařsko-snowboardového kurzu ve Františkově. Sedmé ročníky byly doplněny pěti spolužáky z vyšších ročníků a vytvořily dobrou partu kamarádů. O ubytování a stravu se staral personál příjemné chalupy Pechtačka, odkud byl výhled do údolí i na protilehlé kopce.

Pod vedením lyžařských a snowboardových instruktorů Bc. Brzobohaté, Mgr. Vinšové a Mgr. Skřivánka se všichni žáci a žákyně zdokonalili ve svých dovednostech a kdo byl úplný začátečník, tak se to za pár hodin naučil. Našimi oblíbenými místy pro sport se stali sjezdovky Aldrov a v Rokytnici nad Jizerou. O zábavu se starali sami žáci při večerních programech a diskotékách. Všichni odjížděli domů zdraví a s přáním ještě týden zůstat, nebo alespoň jet příští rok znovu.

 

Další fotografie z kurz naleznete ve fotogalerii zde.

Informační e-mail Autor: Jitka Kendíková | Vydáno dne 09. 03. 2016 | celý článek

Přehled uskutečněných akcí

Tonda Obal na cestách

V pondělí 7. března proběhl na naší škole projekt "Tonda Obal na cestách".

V rámci tohoto projektu se žáci 1. - 6. tříd zúčastnili besedy s lektory společnosti EKO-KOM.  Během hodinového programu se žáci dozvěděli, jak, kam a proč se odpad třídí a co se z něj dále vyrábí. Měli možnost se podívat na vzorky recyklovaných materiálů. 

Program byl zajímavý, spousta dětí se dozvěděla mnoho nových informací a starší žáci si zase upevnili své znalosti ohledně třídění odpadu a jeho další recyklaci.

Další fotografie z tohoto projektu naleznete zde.

Informační e-mail Autor: Jitka Kendíková | Vydáno dne 07. 03. 2016 | celý článek

Přehled uskutečněných akcí

Bez úrazu je to fajn

 Žáci 1. – 5. třídy se ve dvou dnech zúčastnili projektu „ Bez úrazu je to fajn“. Měli možnost seznámit se zábavnou formou s rizikovými situacemi silničního provozu, nebezpečím při sportovních a volnočasových aktivitách a hlavně vyzkoušet si správné použití některých ochranných pomůcek a bezpečnostních prvků. Způsob prezentace a přístup obou lektorů byl pro žáky poutavý.

Další fotografie z této velmi zajímavé akce naleznete ve fotogalerii.

Informační e-mail Autor: Jitka Kendíková | Vydáno dne 22. 02. 2016 | celý článek

Přehled uskutečněných akcí

Zájezd do Anglie.

 Třetí listopadový týden navštívilo 40 vybraných žáků naší školy, ze sedmých, osmých a především devátých ročníků, Anglii.

Na cestu jsme se vypravili v pondělí 16. listopadu o půl šesté večer. Cílem bylo francouzské Calais, kde jsme se v úterý ráno nalodili na trajek a ten nás bezpečně převezl do britského Doveru. Pokračovali jsme autobusem do našeho hlavního cíle, tím byl Worcester, vzdálený ještě zhruba 250 km od Londýna. Cestu jsme přerušili krátkou zastávkou ve Windsoru, kde se nachází jedno ze sídel britské královské rodiny. Kolem šesté hodiny večerní si nás po procházce Worcestrem přijely vyzvednout hostitelské rodiny, ve kterých jsme byli ubytovaní. Ve středu a ve čtvrtek dopoledne se všichni žáci zúčastnili výuky v nedaleké škole. Byli rozděleni do tří skupin a pod vedením anglických lektorů se zdokonalovali v angličtině. Na závěr všichni obdrželi certifikát o úspěšném zvládnutí kurzu. V odpoledních hodinách jsme uskutečnili výlety na středověký hrad Warwick a do rodiště Williama Shakespeara Stratfordu nad Avonou. V pátek nás čekal celodenní výlet nejprve do Oxfordu, kde jsme si prohlédli některé koleje slavné univerzity a po obědě jsme zamířili k Londýnu do Studia Warner Bros – Harry Potter. Milovníci slavných knížek, ale i ti, kteří je až tak detailně neznali, byli nadšeni. Prohlédli jsme si kulisy a místnosti, kde byly natáčeny filmy o Harry Potterovi, dokonce jsme ochutnali máslový ležák.

V sobotu ráno jsme se rozloučili s našimi hostitelskými rodinami a vypravili jsme se na celodenní výlet do Londýna. V Londýně jsme si prohlédli většinu nejznámějších památek. Naše procházka začala u Westminsterského opatství a Big Benu, pokračovali jsme k Downing Streeet 10, Buckinghamskému paláci a na Trafalgarské náměstí. Prohlédli jsme si Čínskou čtvrť a dospěli jsme až k nádhernému Britskému muzeu, tam jsme strávili příjemné dvě hodiny prohlídkou různých expozic, k nejzajímavějším patřila ta o mumiích. Naši prohlídku Londýna jsme zakončili nákupem dárků na vánočně osvětlené a vyzdobené Oxford Street.

Po deváté hodině večerní nás vyzvedli páni řidiči a pomalu jsme se vydali směr domov. I cesta zpět proběhla v pořádku, i když se zpožděním při čekání na trajekt.

Celý týden nás doprovázela, pečlivě se o nás starala a zásobovala nás také spoustou zajímavých informací paní průvodkyně Jaroslava Srpová. Moc jí i tímto děkujeme za její úžasnou práci.

V neděli 22. listopadu jsme po šesté hodině večerní dorazili do Mladé Boleslavi, unavení, ale všichni v pořádku a především plni dojmů a zážitků, na které budeme určitě hodně dlouho vzpomínat. 

 

 

Další fotografie naleznete ve fotogalerii.

 

Informační e-mail Autor: Jitka Kendíková | Vydáno dne 05. 12. 2015 | celý článek

Přehled uskutečněných akcí

Slavnostní stolování v 6. B

V pátek 23. října jsme uskutečnili s žáky rámci hodin občanské výchovy „Projekt: Slavnostní stolování", kdy si žáci měli uvědomit, jak se chovat během jídla u slavnostně prostřeného stolu v restauraci nebo v domácím prostředí, kam máme položit lžíci, nůž a vidličku při úpravě stolu před jídlem.

Žáci předem slavnostně vyzdobili třídu, uprostřed umístili stůl, který děvčata vyzdobila svátečním ubrusem a ubrousky, svíčkami a různými dekoracemi. Z domova přinesli sladké i slané dobroty, nápoje, příbory, kelímky. Předem vybraní žáci pak sehráli své nacvičené scénky, jak se chovat při návštěvě restaurace při výběru pokrmů i během stolování, další měli připravené scénky, jak se chovat v kavárně, cukrárně i při návštěvě příbuzných. Ostatní žáci hráli roli diváků a přítomna byla i paní učitelka třídní Mgr. Renata Bališová, která vše vyfotografovala a na závěr se s ostatními žáky ujala hodnocení scének.

Až na malé chybičky žáci vše výborně zvládli, pochopili, jak velmi je důležité slušné chování, vhodné oblečení i zásady správného stolování pro jejich život.  

                                                                                   Mgr. Lenka Minaříková 

 

 

Další fotografie naleznete ve fotogalerii.

Informační e-mail Autor: Jitka Kendíková | Vydáno dne 05. 12. 2015 | celý článek

Přehled uskutečněných akcí

Cvičení v přírodě

 Ve čtvrtek 24. září proběhlo tradiční cvičení v přírodě pro žáky 1. stupně.

Nejdříve byla pro žáky připravena  na školním hřišti zajímavá ukázka výcviku policejních psů. Po půl desíté děti přešly do lesoparku Štěpánka, kde si vyzkoušely různé sportovní disciplíny a zahrály si spoustu zajímavých her.

Další fotografie naleznete zde ve fotogalerii.

 

 

Informační e-mail Autor: Jitka Kendíková | Vydáno dne 29. 09. 2015 | celý článek

Přehled uskutečněných akcí

Dějepis v 7. A

 Díky Samovi Černému ze 7. A se žáci mohli při hodině dějepisu seznámit s rytířskou zbrojí.

Na vlastní kůži si vyzkoušeli, jak byla těžká a jak bylo velmi obtížné se v ní pohybovat.

Informační e-mail Autor: Jitka Kendíková | Vydáno dne 24. 09. 2015 | celý článek

Přehled uskutečněných akcí

Vlci

Dne 15.1. 2015 se naše třída 8.B vydala na prezentaci o vlcích, rysech a medvědech žijících  v ČR, konala se v Ekocentru v Mladé Boleslavi.

Seznámili  jsme se s chováním vlků, rysů a medvědů. Nové informace jsme se dozvěděli o jejich potravě, obydlí, a jak se třeba starají o mláďata nebo také odkud a jak se dostali do České republiky. Vše bylo vysvětleno a připraveno v zábavné formě spolu s prezentací, videi, fotkami, otisky tlapek a třeba i vlčím trusem, který si mohl každý žák prohlédnou zblízka. Prezentace trvala cca. 90 minut, nakonec byli zodpovězeny všechny otázky žáků.

Podle závěrečného potlesku jsme dali najevo, že se nám program líbil a doufáme, že se budeme moci podobných přednášek účastnit i nadále.

 

 


 

Informační e-mail Autor: Jitka Kendíková | Vydáno dne 18. 01. 2015 | celý článek

Přehled uskutečněných akcí

Prevence proti kouření

Ve čtvrtek proběhl na naší škole preventivní program zaměřených na kouření. Tento program byl realizován ve spolupráci s městem Mladá Boleslav v rámci projektu Zdravé město Mladá Boleslav. Program byl rozdělen do tří dvouhodinových seminářů, kterých se zúčastnili žáci vybraných tříd. Semináře vedl Mgr. Lukáš Kohoutek z České koalice proti tabáku.

První blok se jmenoval „Nekuřátka“, při kterém se žáci 5. B dozvěděli spoustu informací o složení cigaretového kouře, prozkoumali, jak působí cigaretový kouř na  lidské zdraví, spočítali si na kolik peněz kouření kuřáka přijde, zasoutěžili si při ověřování svých znalostí a taky si trochu zahráli.

Další dva bloky s názvem „Típni to“ byly určeny pro žáky 2. stupně.  Žáci  7. A, 9. A a 9. B v úvodu vyplnili krátký anonymní dotazník, který mapuje situaci kouření u dětí v ČR. Cílem programu je pomoci dětem, aby si utvářely zdravé životní postoje, do kterých užívání návykových látek, speciálně pak tabákových výrobků a marihuany, nepatří. Žáci získali spoustu informací o škodlivosti kouření, ale byli hlavně vedeni k tomu, aby o dané problematice uvažovali a uvědomili si, zda je pro ně kouření výhodné či není.

Program žáky velmi zaujal a určitě se budeme snažit v těchto preventivních programech dále pokračovat.

Informační e-mail Autor: Jitka Kendíková | Vydáno dne 08. 01. 2015 | celý článek

Přehled uskutečněných akcí

Vánoční hrad Kost

 Dne 15.12. 2014 se třída 6.A vydala autobusem na hrad Kost  za  poznáním vánočních zvyků a tradic.

Hrad byl krásně vánočně vyzdobený, na všech dveřích a vratech visely věnce z chvojí ozdobené slámovými ozdobičkami, jablíčky a jmelím. Pan průvodce velice zajímavě vyprávěl, jak se slavily Vánoc e ve středověku. Dozvěděli jsme se, že na středověkém stole nesměly chybět vánočky dlouhé dva metry, aby každý, kdo do hradu přijde, mohl kousek ochutnat. Stoly byly velmi vysoké, aby na ně nemohli vyskočit psi. Dále jsme viděli na vánočně prostřeném stole chléb, zeleninu, různé druhy ovoce a slané preclíky, místo cukroví malé koláčky a SAMOZŘEJMĚ ADVENTNÍ VĚNCE SE SVÍČKAMI.

Šlechta zdobila stromky pro chudé a hlavně jim na ně věšela boty, oblečení, čepice a peníze.  Navštívili jsme i hradní kapli s betlémem ze 13. století, starý 741 let, pan průvodce nám pustil koledy a dozvěděli jsme se, že ty nejstarší jsou: Chtíc, aby spal, Tichá noc, Nesem vám noviny a Narodil se  Kristus pán.  

Vánoce se slavily kromě svátku narození Ježíše jako svátek zimního slunovratu, jejich název vznikl ze slova dvanáctery noce, lidé při výslovnosti změnili na  dvánoce, pak na Vánoce.

Na hradě se natáčela pohádka S čerty nejsou žerty a Kouzla králů.

Výlet se velmi vydařil. Druhý den jsme při hodině literatury soutěžili mezi sebou, kdo si z prohlídky vánočního hradu nejvíce zapamatoval.  První místo získala skupina: Sam Černý, Martin Muller, Oskar Haas, Jakub Peca .

                                                Zpracovala: Mgr. Lenka Minaříková 

Informační e-mail Autor: Jitka Kendíková | Vydáno dne 07. 01. 2015 | celý článek

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS. | Editace | Správa webu: Ing. Petr Hanzl