Mladá Boleslav, Laurinova 905, příspěvková organizace

I my jsme oslavili sto let od vzniku naší republiky. V pátek 26. 10. jsme uspořádali na toto téma projektový den, který jsme zahájili společným zasazením lípy v parku před školou.  Program byl pro žáky tajemstvím až do poslední chvíle. Připomněli jsme si, na co můžeme být za uplynulých sto let hrdí. Největší překvapení ale na žáky čekalo třetí hodinu. Učitelé se na vyučování dostavili v dobových kostýmech a předvedli žákům, jak se ve školách učilo dříve. Nechyběly tedy dobové úlohy z různých předmětů, sezení s rukama za zády a klečení v koutě. O přestávce si děti vyzkoušely, jaké to bylo, když museli žáci celou přestávku chodit po chodbách ve dvojicích pod přísným dohledem učitelů. Naši žáci mohli tedy zakusit, jak těžký byl život žáků dříve.

 

Fotografie z našeho dne naleznete ve fotogalerii zde.